niedziela, 24 października 2010

Uroda: Malowanie kreski eyelinerem.



Oko podkreślone wyraźną, czarną kreską przy użyciu eyelinera – to makijaż, który nigdy nie wychodzi z mody. Kreska może być świetnym wykończeniem mocnego, wieczorowego makijażu oka, nadając spojrzeniu głębi, drapieżności i niezwykłej tejemniczości. Może też występować samodzielnie – jako jedyny, ciemny akcent na jasnej powiece. – Taki klasyczny, minimalistyczny makijaż doskonale nadaje się na co dzień, do szkoły czy na spotkania ze znajomymi.

Malowanie kreski, czyli jak to zrobić?
1. Nałóż podkład i przypudruj powieki. Puder utrwali kreskę i wypełni zagłębienia w skórze dzięki czemu łatwiej będzie narysować kreskę.
2. Na pędzelku eyelinera nie powinno być zbyt wiele tuszu więc wytrzyj jego nadmiar o opakowanie.
3. Łokieć prawej ręki (lub lewej jeśli jesteś leworęczna) oprzyj o blat stołu tak aby ręka była stabilna.
4. Palcami drugiej ręki naciągnij lekko powiekę.
5. Jeśli boisz się od razu rysować całą kreskę zaznacz wzdłuż lini rzęs malutkie punkciki a następnie połącz je jednym ruchem rysując bardzo cienką linię.
6. Teraz możesz dopracować kreskę, np. pogrubiając ją od środka ku zewnętrznemu kącikowi i/lub wywijając jej koniec w kierunku skroni na kształt skrzydełka jaskółki.
7. Przy tego typu makijażu dość ważne jest mocne wytuszowanie rzęs.

Rodzaje kresek a kształty oczu:
Małe oczy - unikaj czarnych i ciemnych linerów a także obrysowywania całego oka; w tym przypadku wystarczy wywinięta kreska na górnej powiece namalowana jasnym tuszem.
Duże oczy - właściwie nie ma żadnych ograniczeń, możesz używać czarnego tuszu a nawet obrysowywać cały narząd wzroku. Kreska namalowana na górnej i dolnej powiece zamknie oko co je optycznie pomniejszy.
Wypukłe oczy - kreska musi być poprowadzona jedynie na górnej powiece i powinna być cienka; na środku musi stykać się z linią rzęs, przy kącikach zaś może się lekko unosić; można pogrubiać tylko przy zewnętrznym kąciku.
Oczy migdałowate - na tego typu oczach najlepiej wygląda kreska w stylu lat 60. Czyli w kształcie jaskółki.
  
Warto przeczytać!
Jeśli kreska nie jest idealnie równa możesz ją poprawić za pomocą patyczka kosmetycznego zamoczonego w płynie do demakijażu (o typach demakijażu pisałam wcześniej:  KLIK)
Jeśli nakładasz cień o nasyconej barwie różniącej się od barwy eyelinera, eyeliner nakładaj na cień a nie odwrotnie.
Cień zbliżony kolorem do eyelinera możesz nałożyć na namalowaną wcześniej kreskę. Zatuszujesz nierówności.

Typy eyelinerów
Eyeliner w pędzelku – nadaje się zarówno do cienkich jak i grubych kresek w stylu lat 60.
Eyeliner w pisaku – są bardziej precyzyjne i nie tak intensywne jak kosmetyki w płynie więc nierówności nie są tak widoczne; są idealne dla początkujących, bo nie wymagają tak dużej wprawy.
Eyelinery w kremie – nakłada się je za pomocą cienkiego pędzla; można za ich pomocą zrobić bardzo precyzyjne kreski.
Eyelinery w proszku – wymagaja bardzo dużej wprawy i zazwyczaj nakłada się je przy pomocy specjalnego patyczka. 
 
Na zakończenie najważniejsze,  mianowicie  nigdy się nie poddawaj. To, że nie wychodzi teraz nie znaczy, że później dalej tak będzie. Z czasem nabierzesz wprawy i kreska wyjdzie genialna. Takim tajemniczym spojrzeniem zauroczysz nie jednego życiowego amanta. 



Pozdrawiam, Vivian.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz