piątek, 24 września 2010

Uroda: Pielęgnacja ust.

Witajcie. 
  Chciałabym przedstawić wam dzisiaj drogie Panie sposób na przyciągnięcie spojrzeń Panów i zazdrosny wzrok rywalek. Jesień to czas wzmożonej pielęgnacji ust, dla wielu osób to zasadniczy problem.  Nie umieją sobie poradzić ze spierzchniętym  ambarasem Oto kilka rad by te wyglądały kusząco przez cały rok i chciano im skraść niejednego całusa.

Usta są bardzo delikatne z powodu cienkiej warstwy naskórka oraz silnego ukrwienia i bardzo wrażliwe przy tym na zmiany temperatury. Dlatego wymagają szczególnej pielęgnacji. Nie trzeba inwestować w błyszczyk aby zawsze wyglądały pięknie.
  
Kuszące usta co dnia.
 Codziennie wieczorem masuj swoje usta szczoteczką do zębów, najlepiej z naturalnego włosia oraz nakładaj na nie, pozostawiając na około 15 minut- cienką warstwę miodu. Zobaczysz jak szybko dzięki temu nabiorą ładnego zdrowego koloru i staną się słodkie jak nigdy. Miód oczywiście można zastąpić tłustym kremem.
Nie rozstawaj się z pomadką ochronną (nawet latem), która nie pozwoli twoim ustom pierzchnąć i pękać. Stosuj ją również podczas upałów. 

Dobra pomadka ochronna powinna zawierać filtr UV, witaminę E oraz A. Należy także pamiętać, że powinna być bazą pod kolorową szminkę, dzięki której kolor będzie lepiej przylegał.

UWAGA!
            Nie bez znaczenia mamy gamę odcieni szminki. Staraj się by była ozdobą ust, a nie przyćmiewała urodę. Kolor zawsze należy dobierać do karnacji, kto chce wyglądać sztucznie? Należy także pamiętać, że jeżeli mamy zamiar podkreślić usta, to makijaż oczu powinien być bardziej stonowany i na odwrót.

Jeśli chcemy możemy nieco poprawić nie zawsze wspaniałomyślną matkę naturę i za pomocą konturówki odrobinę skorygować kształt ust. W przypadku małych warg należy stosować pomadki błyszczące, natomiast chcąc ukryć wydatne usta lepiej używać szminek matowych.



 Pozdrawiam,
Vivian.

sobota, 18 września 2010

Zdrowie - Obgryzanie paznokci

Pokaleczone
i nieestetyczne dłonie. Krwawiące paznokcie i skórki wokół nich.

Tak właśnie można przedstawić problem obgryzania paznokci.

Naukowo - onychofagia, czyli jeden z najbardziej rozpowszechnionych złych nawyków. W niektórych przypadkach można określić obgryzanie paznokci jako nałóg, bowiem obsesja okaleczania dłoni staje się zbyt silna, aby ją przerwać.

Choć wydaje się to błahe, jest to problem dotyczący duży odsetek społeczeństwa. Głównie jednak ciepią na niego dzieci oraz młodzież. Szacuje się, że nawet 45% młodych osób walczy z obgryzaniem paznokci.

Przyczyną tego stanu jest najczęściej stres czy zdenerwowanie. Gdy nie możemy rozładować napięcia, sięgamy dłońmi do ust. I wówczas, zajmując mózg innym działaniem, jakim jest obgryzanie, uspokajamy się. Jest to prosty sposób na rozładowanie niepokoju czy zakłopotania. Z czasem ta aktywność staje się automatyczna i w ogóle nie zwracamy uwagi na paznokcie.
Zdarza się jednak, że obgryzanie jest reakcją towarzyszącą uczuciom pozytywnym i nie ma związku z sytuacjami stresowymi.

Oczywistym powodem, dla którego warto zaniechać tego nałogu,
są zadbane, piękne dłonie.
Warto wiedzieć, że obgryzając paznokcie, niszczymy szkliwo zębów. Natomiast pod płytką paznokciową kryje się więcej bakterii niż w toalecie.

Wiadomym jest jednak, że potrzeba wiele silnej woli i samozaparcia, aby pozbyć się nawyku. Pomóc może więc także:
- pomalowanie paznokci gorzkim lakierem (najlepiej bezbarwnym) lub specjalnym preparatem*
- wykonanie tipsów; drogie, pracochłonne, a przede wszystkim piękne, z pewnością pomogą
- poszukanie przyczyn i próby rozwiązania ich w inny sposób niż obgryzanie
- poproszenie bliskich osób o zwracanie uwagi, gdy wkładamy dłonie do ust.

***
*Preparaty:
1.
, 2., 3.

Polecam artykuł na stronie: www.narkotyki.pl
Źródło zdjęć: Internet
Lena

poniedziałek, 13 września 2010

Uroda: Pielęgnacja cery



Witajcie.
            Dziś chciałabym ukazać wam trochę informacji o pielęgnacji skóry.
Każdy ma inną cerę, o którą należy dbać z wielkim poświęceniem. Z czasem pewne zachowania i rzeczy wejdą nam w nawyk, więc nie ma się co martwić. :) 

Wyróżniamy cery:
  • Tłustą,
  • Mieszaną,
  • Suchą,
  • Wrażliwą.

CERA TŁUSTA:

Charakteryzuje się szarawą barwą, występowaniem pryszczy i zaskórników oraz tłustą powierzchnią. Przyczyną błyszczenia się skóry jest nadmierna ilość sebum wytwarzanego przez gruczoły łojowe w skórze. Wbrew pozorom tłustą cerę należy traktować bardzo delikatnie i nie powinno się sięgać po kosmetyki bardzo wysuszające.
Pielęgnacja: Twarz należy umyć dwa razy żelem i przemyć tonikiem. Po całym zabiegu najlepiej wklepać a nie wetrzeć w twarz krem matujący. Polecam serie kosmetyków Garnier do tłustej skóry.
Nigdy nie wyciskaj zaskórników i pryszczy, w razie nadmiernego problemu z nimi udaj się do kosmetyczki czy lekarza dermatologa.

„Zrób to sam”

MASECZKA Z DROŻDŻY
Łyżkę drożdży mieszamy z przegotowaną zimną wodą i dodajemy kilkanaście kropli soku z cytryny. Papkę nakładamy na twarz i pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia, po czym spłukujemy ciepłą wodą.
Z kosmetyków polecam żel do mycia twarzy i krem matujący Garnier Czysta Skóra,
a przeciw wągrom tonik Clean&Clear

CERA NORMALNA

Skóra normalna występuje właściwie tylko u dzieci. U nastolatków, w związku ze zmieniającą się równowagą hormonalną, przechodzi często w cerę tłustą.
Przede wszystkim jest dobrze napięta i sprężysta. Sprawia wrażenie matowej, gdyż nie produkuje nadmiaru wydzieliny łojowej, a pory są właściwie niewidoczne. Jest dobrze nawilżona, delikatna, gładka i dość cienka. Cera normalna jest po prostu skórą idealną.
Pielęgnacja: W tym celu należy stosować odpowiednie kremy z filtrami przeciwsłonecznymi zarówno latem jak i zimą. Można także stosować kremu nawilżające przez cały rok, które w tym wypadku pełnią rolę podtrzymującą i ochronną. Niektóre pudry i podkłady kryjące powodują utratę wody przez skórę, dlatego powinno się stosować kremy nawilżające pod makijaż jak tzw. bazę.

 „Zrób to sam”

MASECZKA CYTRYNOWA:
Ta maseczka do cery normalnej, doskonale wypłynie na kondycję skóry. Dzięki zawartym w niej soku z cytryny, skóra delikatnie się rozjaśni.  1/3 szklanki wyciśniętego soku z cytryny mieszamy z łyżką oliwy z oliwek oraz ubitym białkiem jaja kurzego. Tak przygotowaną maseczkę nakładamy na skórę twarzy na około 10 minut.
SŁODKA MASECZKA:
Naturalna maseczka z miodu pszczelego jest jednym z najczęściej polecanych domowych sposobów na pielęgnację cery normalnej. Dzięki doskonałym właściwościom odżywczym miodu skóra szybko staje się lepiej nawilżona i zdrowsza. Miód pomaga też utrzymać młodość skóry.
Jednak aby działanie maseczki było skuteczne, będziemy musieli skórę odpowiednio przygotować. Po pierwsze dokładnie myjemy twarz i zmywamy ewentualny makijaż. Następnie nakładamy na twarz ręcznik wymoczony w gorącej wodzie (ważne jest, aby był dobrze odsączony i nie parzył skóry). Trzymamy ręcznik około 5-10 minut, po czym zdejmujemy go, a na skórze twarzy delikatnie rozprowadzamy niewielką ilość miodu (wg uznania – około jednej łyżeczki). Po 25 minutach zmywamy twarz przegotowaną wodą. Na koniec przemywamy zimną wodą, aby zamknąć pory. Zabieg powtarzamy codziennie przez 3 dni, następnie robimy tydzień przerwy i po tym czasie znowu stosujemy maseczkę.
Z kosmetyków polecam „Odświeżające mleczko oczyszczające NIVEA Visage” i „Nawilżający krem na dzień Visage”

CERA MIESZANA:
Pojawia się u osób po 20 roku życia, z tendencją do przetłuszczania się. Zachowuje zdolność do aktywniejszej pracy gruczołów łojowych. Przetłuszczanie się dotyczy jednak tylko pewnych okolic twarzy.
Obszary niełojotokowe skóry takie jak boki twarzy, okolica około oczu , również skronie i część policzków stają się coraz bardziej odwodnione i kontrastują ze środkowym, świecącym się pasem skóry. Cera mieszana powstaje z powodu braku wielu substancji i zakłócenia równowagi wodno-lipidowej na powierzchni naskórka. Zaczyna bronić się przed uszkadzającymi czynnikami środowiska zewnętrznego, a także zbyt silnym odtłuszczeniem i produkuje nadmiar łoju, który ma ją chronić. Świecącą cerę nadal odtłuszczamy i wpadamy w błędne koło.
Pielęgnacja:
Przy pielęgnacji skóry mieszanej powinno zwracać się szczególną uwagę na:
      normalizację miejsc przetłuszczających się, 
        ochronę i regenerację suchych i odtłuszczonych okolic,
        nawilżanie.
Trzeba także pamiętać o:
  •   Natłuszczaniu,
  •    nawilżaniu, 
  •   ochronie delikatnej skóry na skroniach, pod oczami i wokół ust.
Do mycia najlepiej stosować specjalne żele i płyny z przeznaczeniem dla cery mieszanej, a także mydła glicerynowe i syntetyczne z dodatkiem składników nawilżających. Najlepiej sprawdzają się kremy matujące do stosowania na dzień, które wchłaniają tłuszcz tylko z nadmiernie świecących się obszarów. Nieco młodszej skórze (na noc) wystarczają kremy nawilżające pod oczy i na skronie. Można stosować specjalne kremy odżywczo-normalizujące dla cer mieszanych.

Polecam: Głęboko oczyszczający żel do mycia twarzy NIVEA Visage,
Tonik nawilżający, Matujący krem-żel NIVEA VISAGE Young.

„Zrób to sam”

NARURALNA MASECZKA Z MĄKI I MIODU
Przepis na tę cudowną domową maseczkę brzmi następująco: 2 łyżki miodu mieszamy z łyżką mąki. Ciągle mieszając dodajemy 1/2 szklanki herbaty rumiankowej.
Tak przygotowaną maseczkę nakładamy na twarz na 15 minut. Po tym czasie zmywamy przegotowaną wodą. Maseczka ta ma właściwości odżywiające i oczyszczające. Herbatka rumiankowa wpłynie kojąco i normalizująco na tłuste partie mieszanej cery.

CERA SUCHA
Charakteryzuje się uczuciem ściągnięcia po myciu oraz łuszczeniem się pod wpływem zimna lub gorąca. Sucha skóra pozbawiona jest wilgoci, ponieważ gruczoły łojowe wytwarzają zbyt mało sebum.
Na tego rodzaju skórze szybko pojawiają się zmarszczki. kosmetyki dla cery suchej muszą mieć działanie nawilżające, odżywcze i kojące. Zazwyczaj zawierają wyciągi z aloesu, masło kakaowe, olejek jojoba i witaminę E. Osoby z taką skórą powinny ograniczyć używanie mydła. Powinnaś chronić cerę przed mrozem, wiatrem i ostrym słońcem. Szkodzi jej również powietrze w klimatyzowanych pomieszczeniach, dlatego najważniejsze jest dobranie odpowiedniego kremu i podkładu.


Pielęgnacja: Do mycia twarzy używaj delikatnych żeli lub pianek i zimnej, najlepiej mineralnej wody.
Raz w tygodniu wykonaj peeling twarzy, szyi i dekoltu i nałóż maseczkę głęboko nawilżającą. Dobrym rozwiązaniem mogą być również liście aloesu.

Uwaga!
Przy cerze suchej wskazane jest używanie podkładów w kremie, bo nie tylko dodatkowo nawilżają skórę, ale również chronią ja przed czynnikami zewnętrznymi. Kosmetyki kolorowe takie jak cienie do powiek czy róż również powinny być w kremie, bo sypkie na wysuszonej skórze nie wyglądają zbyt estetycznie.
Polecam: Łagodzące mleczko oczyszczające NIVEA Visage

 „Zrób to sam”


MASECZKA NAWILŻAJĄCA
Ten doskonały przepis na domową maseczkę pomoże wyeliminować przyczyny niedobrej kondycji cery suchej. Wszystko to dzięki jabłku, które posiada wiele dobroczynnych właściwości. Jabłko trzemy na tarce, mieszamy z małym jogurtem naturalnym i dodajemy łyżkę miodu. Maseczkę nakładamy na twarz na 20 minut. Po tym czasie zmywamy ciepłą, przegotowaną wodą.

CERA WRAŻLIWA:
Charakteryzuje się podrażnieniami, zaczerwienieniem, ostrą reakcją na wpływy zewnętrzne, uczuciem napięcia, szorstkością i zaburzeniami rogowacenia.
Pielęgnacja : Należy stosować kosmetyki z jednej serii (Mleczko, tonik, krem).
Używaj preparatów tylko zmywalnych wodą, nie wodoodpornych. Do twarzy wybieraj podkład w kremie bądź sypki. Jeśli koniecznie chcesz użyć podkładu w płynie, upewnij się, czy został sporządzony na bazie oleju silikonowego. jeśli to tylko możliwe, stosuj kosmetyki zawierające nie więcej niż dziesięć składników.


 „Zrób to sam”

MASECZKA ODŻYWCZA Z MIODU I ŚMIETANKI
Miód od prawieków był wykorzystywany do pielęgnacji urody. Nic w tym dziwnego, jako że posiada on właściwości odżywcze. Stosowany na skórę pozytywnie wpływa na jej nawilżenie, dodaje jej blasku.
1 łyżeczkę miodu ucieramy z 1 łyżeczką słodkiej śmietanki. Tak powstałą papkę nakładamy na umytą i osuszoną twarz. Zmywamy po 20 minutach


Pozdrawiam,
Vivian

sobota, 4 września 2010

Zdrowie - Ból kręgosłupa


Początek roku szkolnego może przynieść nie lada trudności.
Zbyt ciężki plecak czy wzmożone treningi  są w stanie spowodować silne bóle kręgosłupa.

Przyczyny
:
 - uszkodzenie mięśni, ścięgien lub krążków międzykręgowych
 - uszkodzenia wynikające z wad wrodzonych lub degeneracji kręgosłupa (zwyrodnienia)
 - schorzenia neurologiczne, takie jak zapalenia nerwów (rwa kulszowa)

Jednak najczęstszymi powodami są zapalenia stawów, przepukliny dysków kręgosłupa lub podrażnienia nerwów. W przypadku młodych dziewcząt i kobiet bóle kręgosłupa mogą być także wywołane zbliżającą się miesiączką.

Wrogiem kręgosłupa jest brak ruchu oraz przebywanie przed dłuższy okres czasu w jednej pozycji. Należy także unikać schylania się (wystarczy zgiąć nogi, aby dać plecom nieco odpocząć, a dodatowo przysiady kształtują nogi). Zły wpływ na kręgosłup ma nieodpowiednie rozkładanie podnoszenia ciężaru - noszenie zakupów w jednej ręce czy też korzystanie z toreb, zamiast plecaka, a także zakładanie nogi na nogę (uciskanie tętnic).

Aby cieszyć się zdrowym kręgosłupem, należy więc: 
  • unikać długotrwałego przebywania w jednej pozycji, najlepiej zmieniać ją co 15 minut
  • rozpocząć regularne gimnastykowanie się; trzeba jednak dostosować wysiłek do własnych możliwości
  • spać na twardym materacu
  •  pilnować prawidłowej postawy; wyprostuj głowę, ściągnij łopatki i wciągnij brzuch - oprócz aspektów   zdrowotnych, inni będą Cię lepiej postrzegali, a to może również poprawić pewność siebie
  Najlepiej też, jeśli zrezygnujesz z torby na rzecz plecaka.


Domowe sposoby na złagodzenie bólu*:
Półlitrowy słoik napełnij kwiatami dziurawca, zalej je oliwą z oliwek. Szczelnie zamknij i odstaw na trzy tygodnie. Przecedzonym olejkiem nacieraj bolące miejsca.

Do 5 litrów zimnej wody wsyp 20 łyżek suszonego rumianku. Gotuj 15 minut. Odcedzony odwar wlej do wanny z ciepłą wodą i kąp się przez 15 minut. Kąpiel najlepiej robić wieczorem, tuż przed położeniem się do łóżka.

Do 1 litra oliwy z oliwek wlej mieszankę olejków: po 10 kropli tymiankowego, arnikowego, rozmarynowego i nagietkowego. Zamieszaj - delikatnie masuj napięte mięśnie. Mieszanka poprawia krążenie.

Ćwiczenia:
1. Zachowując prawidłową postawę, odchyl głowę do tyłu. Następnie pochyl się do przodu, starając się docisnąć podbródek do klatki piersiowej.
2. Odchyl głowę w lewo, dociskając ucho do ramienia. Później przechyl głowę w prawą  stronę i powtórz ćwiczenie. Ważne, aby pracowała tylko głowa, a ramiona pozostały w spoczynku.
3. Wysuń szyję do przodu i cofaj ją do tyłu (plecy stabilne, łopatki ściągnięte).
4. Zapleć dłonie na karku i wykonaj skłony na boki.
5. Uklęknij, podeprzyj się rękoma i postaraj się wygiąć plecy w koci grzbiet, a głowę opuścić w dół. Wyprostuj plecy i podnieś głowę. Rozluźnij się i powtórz ćwiczenie.
6. Pozostając wciąż w pozycji z poprzedniego ćwiczenia, unieś prawą rękę i lewą nogę. Następnie opuść je  i podnieś lewą rękę i prawą nogę.
7. Połóż się na plecach i zegnij jedną nogę, chwytając ją poniżej kolana. Postaraj się dotknąć czołem kolana, wytrzymaj w tej pozycji przez 5 sekund. Powtórz z drugą nogą.
8. Wciąż leżąc, rozłóż ręce na boki. Unieś zgięte kolana i przekładaj je z jednej strony, na drugą, wytrzymując kilka sekund.
Więcej ćwiczeń można znaleźć na stronie http://www.emedica.pl/

***
* sposoby zaczerpnięte ze strony http://mamzdrowie.pl/
Źródło zdjęć: Internet
Lena